Čínské úřady staví hráz vulgárnímu, nemorálnímu a nezdravému

Jen několik dní po stažení televizního seriálu Addicted 上瘾 z čínského televizního i internetového vysílání přichází další trvdý úder svobodě vyjadřování i vztahu čínské společnosti k vlastní LGBT komunitě. Čínská vláda dnes přijala opatření, které by do budoucna měla zabránit průniku jakýchkoliv témat souvisejících s menšinovým sexuálním zaměřením či menšinovou genderovou identitou do televizního vysílání. Nové pokyny předepisují cenzuru veškerých televizních pořadů, které „zveličují stinné stránky společnosti“.

Jde o rozsáhlejší kampaň boje proti „vulgárnímu, nemorálnímu a nezdravému obsahu“ masových médií, v rámci kterého by se měly čínské regulační a cenzurní orgány zaměřit i na problematiku incestu, „sexuální perverze“, sexuálního násilí, ale například také kouření, pití alkoholu, cizoložství, nebo dokonce i fenoménu reinkarnace. Čínský státní úřad pro rozhlas, film a televizi (国家广播电影电视总局), vyzvala producenty jednotlivých televizních stanic, aby sami dohlíželi na to, že budou nová pravidla dodržována.

45545830.cached

Až donedávna se přitom zdálo, že v oblasti práv LGBT menšin dochází v Číně postupné liberalizaci a společenskému uvolňování. Status homosexuality coby trestného činu byl zrušen v roce 1997, v roce 2001 pak byla vyřazena z oficiálního čínského seznamu duševních nemocí.

Související články

Napsat komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *