Gangsterka kritická k čínské politice měla na Hong Kong Film Awards žeň

Mnohovrstevnaté hongkongské kriminální drama Trivisa 樹大招風 se stalo hlavním vítězem 36. večera vyhlašování Hong Kong Film Awards. Film produkovaný legendárním hongkongským režisérem Johnniem To (To Kei-Fung 杜琪峯) proměněnil hned pět nominací, včetně ocenění za nejlepší film, nejlepšího herce (Gordon Lam 林家棟), nejlepší režii (trojice mladých režisérů Jevons Au 欧文杰, Frank Hui 许学文 a Vicky Wong 黃偉傑), nejlepší scénář a nejlepší střih.

Vzhledem k tomu, že film obsahuje jistou politickou alegorii na korupci úředníků Čínské lidové republiky, bylo jeho uvedení na pevnině zakázáno. Opakuje se tak podruhé za sebou případ, kdy HKFA vyhrává film, který je v nelibosti čínských cenzurních úřadů. V minulém roce totiž zvítězil ještě problematičtější snímek Deset let, který nelichotivě zobrazuje vývoj hongkongské společnosti deset let po tzv. deštníkové revoluci.

Ocenění za nejlepší ženský herecký výkon si z večera odnesla Kara Wai 惠英紅 pro její roli ve filmu Happiness 幸運是我. Nejlepší herce ve vedlejších rolích má film Mad World 一念無明 a to jak muže (Eric Tsang 曾志偉) tak ženu (Elaine Jin 金燕玲).

 

Související články

Napsat komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *