Lumír Jisl: Fotografie z Mongolska 1957–1963

Výstava fotografií českého archeologa Lumíra Jisla (1921–1969) se poprvé představí  v Brně v Křížové chodbě na Nové radnici (Dominikánské nám. 1, vchod z nádvoří). Výstava je otevřená denně od 10:00 do 18:00, vstup na ni je volný a potrvá od 17. května do 12. června 2016.

Jislovy unikátní barevné fotografie již byly vystavovány v Ulánbátaru v letech 2014 a 2015, kde vzbudily zasloužený ohlas. Výstavu pořádá Ústav religionistiky Filozofické fakulty Masarykovy univerzity a záštitu nad ní převzal primátor města Brna Petr Vokřál, velvyslanec Mongolska v České republice J. E. Dzumberellkhan Dorjramba, velvyslankyně České republiky v Mongolsku Ivana Grollová a děkan Filozofické fakulty Masarykovy univerzity Milan Pol.

Vernisáž výstavy se bude konat v pondělí 16. května od 18:00 za účasti Matěje Hollana, náměstka primátora za oblast sociálně kulturní a J. E. velvyslance Mongolska v ČR Dzumberellchána Dordžrambua. Na akci zahraje na strunný mongolský lidový nástroj morin chúr pan Nandinbolor Badam.

jisl_vernisaz_1

Více informací na stránkách TIC Brno

Související články

Napsat komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *