Migrující ptactvo má problém dostat se přes čínské území

S příchodem zimy se téměř 1 miliarda ptáků přesunuje do teplejších krajin a podle odhadů se až jedna třetina z nich potřebuje dostat přes území Číny. Kvůli potřebám černého trhu s divokými zvířaty se cena ptactva zvyšuje.

Pytláctví není v Číně samozřejmě novinkou, ale v letošním roce se počty ulovených ptáků například v provincii Hebei odhadují až na 5000. Tamější dobrovolníci odstranili v okolí měst Tianjin a Tangshan na 20 000 metrů ptačích sítí. Čínská Státní lesní správa (Guojia linyeju 国家林业局) proto zahájilo akci proti těmto sítím, zejména na venkově, ve které se snaží zabránit výstavě nových sítí, ale také nelegálnímu převozu a obchodu s ptactvem.

Pokud se ptáci vyhnou sítím, čeká je další problém – hledání hnízd. Rapidní urbanizace čínského venkova zredukovala přirozené prostředí až o 80%. Existující zákony na ochranu ptactva postrádají efektivitu. Přesto, že se v rámci probíhající kampaně zavře pravděpodobně několik ze 20 existujích pekingských černých ptačích trhů, byznys se jen přesune jinam a poběží dále.

english_version

(zdroj mapy www.chinadialogue.net)

Související články

Napsat komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *