Seriál s LGBT tématikou stažen z internetu

Seriál Addicted 上瘾, který během vysílání 12 dílů z celkových 15-ti přitáhl obrovskou pozornost diváků, byl dnes stažen z čínského internetu. Sitcom otevřeně ukazuje vztahy mezi čtyřmi mladými gay, jeho autorka Wu Cu武粗 píšící pod pseudonymem Chai Jidan 柴鸡蛋 stojí i za dalším úspěšným blockbusterem z minulého roku, seriálem Counterattack 逆袭.

Společnost Tecent, která provozuje server v.qq.com, kde byl seriál k dispozici, se k situaci odmítla vyjádřit. Vše však nasvědčuje tomu, že se začíná praktikovat přísnější kontrola médií, kterou odstartoval Xi Jinping na konci minulého týdne.

Herci vystupující v seriálu Addicted se přitom stali celebritami, minulý týden například poskytli online rozhovor serveru Sina.com, který přitáhl na 2 milióny posluchačů.

Tvůrci seriálu se snažili uklidnit rozlícené fanoušky tím, že poslední tři díly bude možné shlédnout na serveru youtube, ten je ale v Číně také nedostupný.

I přes zákaz tohoto seriálu se nicméně zdá, že se Čína stává k homosexualitě otevřenější. V roce 2001 byla homosexualita odstraněna ze seznamu mentálních poruch a pochod Gay Pride se v Šanghaji bude letos konat už sedmým rokem. Jakkoliv se však společnost stává tolerantnější, zejména jedináčci mají obavu z coming outu kvůli reakci svých rodičů, více o tomto tématu si můžete přečíst zde.

Štítky:

Související články

Diskuze

Napsat komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *